Dansen als toen: een uurtje vol muziek, beweging en herkenning
Wie op donderdagochtend de zaal in Den Diek binnenstapt waar Dansen als toen plaatsvindt, merkt het meteen: hier hangt een warme, vrolijke sfeer. Nog voordat alle stoelen zijn gevuld, wordt er al gedanst. De eerste deelnemer komt samen met zijn echtgenote binnen en pakt spontaan de hand van docente Audrey. Samen zwieren ze al vegend, Audrey was nog bezig met de vloer, door de ruimte. Het zet meteen de toon: dit wordt een gezellige ochtend! Langzaam druppelen de andere deelnemers binnen. Vandaag zijn er allemaal echtparen die zichtbaar zin hebben in een uurtje muziek en beweging. Audrey heet iedereen welkom en benadrukt dat alles mag: “Lekker gaan zitten tussendoor, voel je niet bezwaard.” Het gaat om plezier, niet om perfectie.
Muziek die herinneringen losmaakt
Het eerste liedje zet meteen de zaal in beweging: Ik heb je voor het eerst ontmoet daar bij de waterkant. De herkenbare klapjes in het nummer zorgen ervoor dat iedereen vrolijk meeklapt, eerst vanaf de stoel. Er wordt meegezongen, gelachen en gedeeld. Eerst klinkt de versie van Eddie Christiani uit 1953, daarna de variant van De Havenzangers uit 1977, en bij die laatste wagen de stellen zich zelfs aan een quickstep.
De muziekkeuze is een feest van herkenning. Tanze mit mir in der Morgen, Ik wil met jou wel dansen maar mijn voeten doen zo’n zeer en Glaasje op, laat je rijden. Bij dat laatste nummer wordt niet alleen meegezongen, maar ook bewogen: handen die een glaasje nadoen, armen die een stuur vormen. Het levert vrolijke gesprekken op over hoe het vroeger allemaal ging. En dan is er nog Rock Around the Clock, een klassieker die de energie in de zaal meteen omhoog brengt. Er wordt geswingd en vooral genoten.
Waarom deelnemers zo enthousiast zijn
Een van de aanwezige echtparen vertelt waarom ze zo graag komen: “Dit initiatief is zó mooi. We hebben nu een plek om te dansen. Thuis doen we het ook wel eens, maar hier is het echt een uitje.” Dat is precies waar Dansen als toen voor bedoeld is: samen bewegen, herinneringen ophalen, plezier maken en elkaar ontmoeten. Iedereen doet mee op zijn of haar eigen manier: staand, zittend, zingend of swingend.
Ook meedoen? Een feestelijke meedansochtend voor de zomer
De laatste dansochtend vóór de zomervakantie op donderdag 11 juni om 10.00 uur krijgt dit jaar een bijzonder tintje. In plaats van een gewone bijeenkomst wordt het een extra feestelijke meedansochtend, waar iedereen die nieuwsgierig is naar Dansen als toen vrijblijvend kan aansluiten. Aanmelden voor deze ochtend is niet nodig.
De huidige deelnemers kijken ernaar uit en mogen die ochtend ook iemand meenemen: een buurvrouw die graag danst, een vriend die wel wat beweging kan gebruiken, een kleinkind of gewoon iemand die zin heeft in een vrolijk uurtje. Zo wordt het een mooie, open ontmoeting voor zowel vertrouwde gezichten als nieuwe bezoekers. Na de zomer pakken we de dansochtenden weer op, en deze gezamenlijke afsluiter vormt een warm begin van wat er nog komt.
Praktische informatie
De dansochtenden vinden ook na de zomer weer plaats op de tweede donderdagochtend van de maand, om 10.00 uur.
- Locatie: Den Diek, Dijkstraat 30, Lichtenvoorde
- Kosten: deelname is gratis, koffie/thee voor eigen rekening
- Aanmelden is verplicht
Wilt u zich aanmelden voor de groep die na de zomer start? Dan kunt u terecht bij Noa Montenegro van Gemeente Oost Gelre via [email protected] of 06 – 43 14 96 71. Heeft u inhoudelijke vragen? Neem dan contact op met Audrey Veldkamp van Danskracht via [email protected] of 06 – 53 46 00 14.